Обучението ще обърне внимание на това какво трябва да имаме предвид, когато интервюираме деца, мигранти и други хора, преживели травма.
Травмата влияе на нашите тела, умове и взаимоотношения. Когато ние, журналистите, общуваме с хора, които са се сблъскали с травматични събития, трябва да знаем как травмата може да им се отрази физически и психически, както и в реакцията им спрямо нас, репортерите. Този 90-минутен семинар има за цел да задълбочи разбирането ви по следните въпроси:
- какво е травма и как тя се отразява на хората;
- как да провеждаме интервюта, които не травматизират повторно оцелелите;
- как да направим списъци за това какво да вземем предвид преди, по време и след интервюто.
Лектор: Ирене Касели
Ирене Касели е мултимедийна репортерка и писателка с над 15 години опит в радио, телевизионни и печатни медии, включително Би Би Си, The Washington Post, The Guardian, The New York Times и др. Напоследък се фокусира върху теми като ранно детско развитие, репродуктивни права и предоставящи грижи лица. Тя е и старши съветник на Инициатива за отразяване на ранното детско развитие към Dart Center for Journalism & Trauma, престижна журналистическа организация, която специализира в отразяването на насилие, конфликти и травма.
Час: 12:00 – 13:30 ч.
Място: гр. София (ще обявим скоро)
Събитието е безплатно, а местата са ограничени.
Регистрация
Работният език е английски.
След регистрацията одобрените кандидати ще получат имейл с потвърждение и допълнителна информация за събитието.
В същия ден можете да посетите и още една работилница на тема „Как да отразяваме домашното насилие по въздействащ начин (и да променим общественото мнение по темата)“. Повече информация ще намерите тук.
